Skip to main content

ПРО НАС

Комунальне некомерційне підприємство «Міська клінічна лікарня № 30» Харківської міської ради є найстарішою спеціалізованою установою в Україні, заснована в 1955 році. Лікарня працює під керівництвом лікаря вищої категорії Самусенко С.О.

У нашій лікарні приділяється рівна увага як дорослим, так і маленьким пацієнтам.

У лікарні проводять реконструктивно – відновлюючи операції носа, операції з видалення сторонніх тіл стравоходу, операції на лімфоглотковому кільці, операції на придаткових пазухах носа у хворих з гнійною таі негнійною патологією, видалення ендоларингеальних утворень гортані і багато іншого.

28.12.2018 року Вперше у історії Харківщини успішно проведена кохлеарна імплантація дитині 1 рік 6 місяців з вродженою глухотою на базі дитячого відділення КНП «МКЛ № 30» ХМР.

У структурі лікарні два відділення для дорослих по 70 ліжок і дитяче відділення на 70 ліжок, всього 210 ліжок.

Проводяться хірургічне лікування Лор – патології з використанням ендоскопічної та малоінвазивної хірургії; операції хворим з новоутвореннями голосових складок з використанням підвісної відеоларингоскопії; оперативне лікування хворих з викривленням носової перегородки, травматичними переломами кісток носа, патологією лимфоглоткового кільця, 87% операцій проводиться в умовах загальної анестезії. Проходять лікування хворі з порушеннями слуху різного ґенезу, вазомоторно – алергічними риносинуситами, запальними захворюваннями гортаноглотки. При лікуванні хворих з рецидивуючими носовими кровотечами спільно з ангіохірургами проводиться емболізація причинних судин.

Так само лікуються важкі хворі з гнійно-септичною патологією (парафарингітами, абсцесами надгортанника, епіглотитами), із злоякісними утвореннями ЛОР-органів.

У дитячому відділенні ведеться активна хірургічна діяльність при лікуванні

органів рото і носоглотки. Операції на лімфоглотковому кільці, проводяться під загальним інтубаційної наркозом, також проводяться операції пазух носа і патології вуха, реконструктивно-пластичної хірургії носа і вушних раковин. Консервативне лікування будь-якої патології ЛОР-органів, в тому числі папілломатоза гортані, захворювань носоглотки і гострої втрати слухової функції здійснюється із застосуванням сучасної ендоскопічної апаратури, імуномодулюючих та органозберігаючих методик і технологій.

Віїзди в інші ЛУ міського та обласного підпорядкування за рік – 189, де проведені оперативні втручання:

  • Трахеостомія – 78

  • Ото-ріногенні менінгіті – 42

Консультативною поліклінікою щорічно надається лікувально- консультативна допомога більш ніж 18 тисячам пацієнтів – не тільки жителів міста, а й області та інших міст України.

Відділення ургентної допомоги було створено в 60-і роки. Спочатку відділення працювало з 14:00 до 18:00, але потім перейшло на цілодобове надання невідкладної допомоги. У рік через відділення проходить близько 22,0 тисяч осіб.

Здійснюється сурдологічна допомога дорослим і дітям.

Дослідження слуху проводяться різними сучасними методами, в тому числі Імпедансометром «Zodiak». Кількість підібраних і виданих слухових апаратів в рік близько 500 шт.

У штаті лікарні працюють висококваліфіковані фахівці, переважно вищої та першої категорії.